کتابخانه

پیوند دو دریا

peyvande2daryaتاکنون نویسندگان از زوایای گوناگونی به شخصیت و زندگانی امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) پرداخته‌اند و آثار متنوع و قابل تأمل فراوانی در این باره منتشر شده است. در میان این مکتوبات، کتاب‌هایی که به ماجرای ازدواج و زندگانی این دو زوج برگزیده پرداخته‌اند، بسیار خواندنی و آموزنده‌اند؛ مکتوباتی که می‌توانند به عنوان الگوی موفقی برای انتخاب همسر شایسته و اداره یک زندگی آرمانی در نظر گرفته شوند. از جمله این آثار می‌توان به کتاب‌های «پیوند دو دریا» تألیف ناصر باقری بیدهندی اشاره کرد.

چاپ نخست کتاب «پیوند دو دریا» تألیف ناصر باقری بیدهندی، از سوی انتشارات میثم تمار منتشر و روانه بازار نشر شده است.

این کتاب علاوه بر بازخوانی و یادآوری نحوه خواستگاری و پیوند ملکوتی حضرت علی (ع) با فاطمه زهرا (س)، تأسی و الگوگیری از سیره زندگی آنان را برای دوستداران اهل بیت (ع) به روشنی تبیین می‌کند.

کتاب حاضر تلاشی در بیان داستان ازدواج قدسی آن بزرگوار با امیرمؤمنان علی (ع) است، چون ازدواج این دو گل سرسبد آفرینش، از هر جهت مطابق ارزش‌های اسلامی انجام گرفت و نمونه و الگویی شد برای ازدواج صحیح دختران و پسران باایمان که در پی پیوند آگاهانه و هدفدارند. تمام زوایای این ازدواج آسمانی و معنوی، دربرگیرنده درس‌های اموزنده برای مسلمانان است.

این داستان انسان‌ساز، بیانگر موقعیت برتر علی و فاطمه (علیهماالسلام) در میان اصحاب رسول خدا (ص) و نشان دهنده تأییدات الهی و توجه خاص پروردگار به خاندان نبوت و امامت است. در عین حال به صورت عملی، فضیلت و ارزش والای تقوا و دانش و بینش را به ما نشان می‌دهد.

این پیوند ملکوتی، زهد و بی توجهی خاندان وحی به زخارف دنیوی و نورانیت و سادگی تعلیمات اسلام درباره ازدواج را آشکار می‌کند. از این رو این اثر، داستان به هم پیوستن دو دریا را به رشته تحریر درآورده است.

چاپ نخست کتاب «پیوند دو دریا» در شمارگان ۲۰۰۰ نسخه، ۸۰ صفحه و قیمت هزار و ۵۰۰ تومان راهی بازار نشر شده است.

مؤلف: ناصر باقری بيدهندی
انتشارات: ميثم تمار
سال انتشار: 1389