اخبار

حضرت فاطمه علیهاالسلام، سر حضرت پیغمبر

The Secret of the Prophet

این کتاب اولین اثر از مجموعه انتشارات رواق (REVAK) استانبول است که به کوشش جمعی از علویان ترکیه تاسیس شده است. همچنین اولین کتاب از سلسله انتشارات اهل بیت است که توسط این ناشر منتشر می‌شود.

فاطمه شادیه خانوم مولف کتاب است. عنو.ان اصلی کتاب کریمة محترمة حضرت فخر عالم صلوات الله علیه و صلم سیدة النساء عالمین حضرت فاطمة الزهرا البتول رضی الله تعالی عنها بوده است که  اول بار در سال ۱۹۰۳-۱۹۰۴ با خط عربی منتشر شده و اینک به کوشش خانم دکتر مرال و با خط لاتین به چاپ رسیده است.

در مقدمه کتاب می‌خوانیم:

این کتاب کوچک که به مثابه قطره‌ای از دریا است، دربارهٔ سرورمان حضرت فاطمه الزهرا علیها السلام، در سال ۱۹۰۳/۱۹۰۴ با حروف عربی به چاپ رسید. از آنجایی که این کتاب کوچک، برای ناآشنایان به آن زبان قابل استفاده باشد، با حفظ پایبندی به اصل کتاب، ضمن اینکه با حروف لاتین بازنویسی شد، تلاش کردیم زبان آن را نیز ساده‌تر کرده و به زبان امروزی نزدیک کنیم. همچنین برای بهره‌مندی آشنایان به ترکی عثمانی[با خط عربی] متن اصلی را نیز در کتاب ارائه دادیم، بعضی احادیث شریف دربارهٔ حضرت فاطمه[ع]، خطبهٔ جلیلهٔ ایشان در مسجد النبی و بعضی اسامی ایشان که در این کتاب نبوده، به کتاب افزوده شده است.

برای آشنایی بیشتر با حضرت فاطمه زهرا، نظر لطف خاص آن حضرت را می‌طلبیم و از ایشان مدد می‌جوییم.

کتاب با قطع رقعی و ۹۴ صفحه در ژانویهٔ ۲۰۱۲ به چاپ رسیده است.

Hazret-i Peygamber’in Sırrı Hazret-i Fâtime Aleyha’s-selâm
Yazarı: Fatma Şâdiye Hanım

http://www.revakkitabevi.com

با تشکر از آقای دکتر عبادی برای ترجمه پیشگفتار کتاب.