اخبار

یادگار علامه امینی به پدر پیوست

RizaAmini

روز چهارشنبه، حجة الاسلام شیخ رضا امینی، فرزند برومند علامه امینی رحمةالله علیه به دیدار پدر شتافت.

این عالم بزرگوار که عمری در کنار پدر ارجمندش یاریگر او بود و بسیاری از امور مربوط به انتشار کتاب گرانسنگ الغدیر و تهیه منابع مورد نیاز پدر را بر دوش داشت، دیروز پنجشنبه در میان جمعی از ارادتمندان آستان امیرمومنان علیه السلام از منزل تشییع و در مسجد فخرآباد تهران بر پیکر پاکش نماز خوانده شد و برای دفن راهی نجف اشرف گردید.

حاج شیخ رضا امینی رحمةالله علیه با تمام سختی ها و مشکلات پیش رو، تحقیق و پژوهش بر روی مجموعه‌ای از سخنرانی های پدر را در دست داشت که بیماری ایشان آن را به تعویق می‌انداخت. ایشان معتقد بود با اتمام این کار، با دست پر به دیدار پدر خود خواهد رفت.

مرحوم امینی همیشه از کرامات و قصه‌هایی که بدون دقت و با حذف و اضافه درباره علامه امینی نقل می‌شد و می‌شود ابراز نارضایتی داشت و معتقد بود علامه امینی نیاز به این کرامات ندارند و اگر کسی می‌خواهد برای علامه کاری کند درباره حضرت امیر علیه‌السلام کار کند.

گفتنی است که مراسم هفت این عالم نستوه روز پنجشنبه آتی،‌بیست و پنجم خرداد از ساعت هفده و سی دقیقه تا ساعت نوزده در حسینیه بنی فاطمه واقع در چهارراه سرچشمه تهران برگزار خواهد شد. شرکت محبین اهل بیت علیهم السلام در این مراسم تقدیری است از یک عمر مجاهدت علامه امینی و فرزند ارجمند ایشان.

RizaAmini-tashyi1

RizaAmini-tashyi2

RizaAmini-tashyi0