خبرگزاری‌ها

خبرگزاری بین المللی زن و خانواده

آغاز فعالیت پایگاه اطلاع رسانی کتابخانه تخصصی حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام

image

خبرگزاری بین المللی زنان (وفا)‌:‌پایگاه اطلاع رسانی کتابخانه تخصصی حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام مشهد فعالیت خود را آغاز کرد.

کتابخانه تخصصی حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام وابسته به کتابخانه تخصصی امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام مشهد است . مهدی مجتهدی با ذکر این مطلب افزود: پس از گذشت پنج سال از تاسیس کتابخانه تخصصی امیرالمومنین علی علیه السلام مشهد، مدیریت کتابخانه احساس کرد که به تلاشی جدید تقدیم به ساحت مبارک حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها نیاز است. بر این اساس مقدمات تاسیس کتابخانه تخصصی حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام آغاز شد و به لطف الهی، در سالروز میلاد آن بانو، در مرداد ماه سال ۱۳۸۴ هجری شمسی این امر محقق شد.

معاون کتابخانه عنوان کرد: کتابخانه تخصصی حضرت فاطمه زهرا(س) حدود ۲۰۰۰ عنوان کتاب، مقاله، پایان‌نامه و آثار هنری و مکتوبات مرتبط با این بانوی بزرگ جهان اسلام، را در اختیار دارد و امروز (شنبه هفتم آبان ماه ۹۰) همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت زهرا علیهماالسلام (اول ذیحجه)   پایگاه اطلاع‌رسانی این کتابخانه به نشانی

http://www.fatimaslib.com/

فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی گفت: قرار است در این پایگاه اطلاع‌رسانی، تمامی فعالیت‌های این کتابخانه تخصصی به همراه اطلاعات آثار جدید مرتبط با حضرت فاطمه زهرا (س) ارایه شوند.

مجتهدی معرفی پایگاه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی مرتبط با دخت نبی اکرم(ص) را در قالب «پیوندها» از دیگر اقدامات این سایت دانست و گفت: با توجه به آن که چنین پایگاه‌هایی در فضای اینترنتی بسیار اندک‌اند، تصمیم داریم علاوه بر منابع و اطلاعات این کتابخانه تخصصی، اطلاعات سایر مراکز مرتبط، کتاب‌ها، پایان‌نامه‌ها و پژوهش‌های مرتبط با زندگی، سیره، فضایل و شهادت این بانوی جهان اسلام را برای محققان و علاقه‌مندان معرفی کنیم.

وی علاوه بر معرفی فعالیت‌ها و تحقیقات کشور، معرفی آثار پژوهشی غرب درباره حضرت فاطمه(س) را از دیگر اهدافی یاد کرد که این پایگاه در پی دستیابی به آنهاست و افزود:

از همة مؤلفان، محقّقان، مترجمان و تمام اهل قلم، همچنین ناشران، اساتید، طلاب، دانش پژوهان، مؤسسات پژوهشی، خیّرین و تمامى کسانى که دل در گرو محبّت حضرت فاطمه زهرا (علیهاالسلام) دارند، صمیمانه خواهشمندیم تا در جهت غنى سازى این مجموعه ارزشمند ـ با اهدا ، فروش و یا امانت برای کپى از اثری که دربارة حضرت در اختیار دارند، ـ ما را یارى نمایند.

آدرس پستى: ایران، مشهد ، خیابان آزادى ، کوچه شاهین‏فر (بازارچه سراب) ، مقابل مسجد فاضل،  بناى حسینیه ،

تلفاکس : ۲۲۵۴۱۲۳-۰۰۹۸۵۱۱

رایانامه: info@fatimaslib.com

منبع خبر

fatimaslib-Wafa.ir