خبرگزاری‌ها

خبرگزاری قرآنی ایران ۹۰/۰۸/۱۰

سه شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۰۱:۰۲             شماره‌ خبر :۸۹۱۰۲۵
همزمان با سالروز ازدواج دو دلبند رسول خدا(ص)؛

آغاز فعالیت پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه تخصصی حضرت فاطمه زهرا(س)

گروه خبرنگاران افتخاری / حنانه‌سادات زهرائی: نخستین پایگاه اطلاع‌رسانی تخصصی کتابخانه تخصصی حضرت فاطمه زهرا(س) با محوریت تازه‌های نشر و پژوهش درباره یگانه دخت رسول خدا(ص)، همزمان با سالروز ازدواج دو دلبند رسول خدا(ص) افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، کتابخانه تخصصی حضرت فاطمه زهرا(س) وابسته به کتابخانه تخصصی امیرالمؤمنین علی(ع) مشهد است که پس از گذشت پنج سال از تأسیس کتابخانه تخصصی امیرالمؤمنین علی(ع) مشهد، مقدمات تأسیس کتابخانه تخصصی حضرت فاطمه زهرا(س) فراهم شد.

مقدمات تأسیس این کتابخانه در سالروز میلاد آن بانو، در مردادماه سال ۱۳۸۴ هجری شمسی این امر محقق شد.

کتابخانه تخصصی حضرت فاطمه زهرا(س) حدود ۲۰۰۰ عنوان کتاب، مقاله، پایان‌نامه و آثار هنری و مکتوبات مرتبط با این بانوی بزرگ جهان اسلام را در اختیار دارد.

مقرر شده است در این پایگاه اطلاع‌رسانی، تمامی فعالیت‌های این کتابخانه تخصصی به همراه اطلاعات آثار جدید مرتبط با حضرت فاطمه زهرا(س) ارائه شوند.

با توجه به آن که چنین پایگاه‌هایی در فضای اینترنتی بسیار اندک‌اند،علاوه بر منابع و اطلاعات این کتابخانه تخصصی، اطلاعات سایر مراکز مرتبط، کتاب‌ها، پایان‌نامه‌ها و پژوهش‌های مرتبط با زندگی، سیره، فضایل و شهادت این بانوی جهان اسلام برای محققان و علاقه‌مندان معرفی شده است.

همچنین معرفی آثار پژوهشی غرب درباره حضرت فاطمه(س) از دیگر اهدافی است که این پایگاه در پی دستیابی به آنها است.

همچنین تمامی مؤلفان، محققان، مترجمان و تمام اهل قلم، همچنین ناشران، اساتید، طلاب، دانش‌پژوهان، مؤسسات پژوهشی، خیّرین و تمامى کسانى که دل در گرو محبّت حضرت فاطمه زهرا(س) می‌توانند جهت غنى‌سازى این مجموعه با اهدا، فروش و یا امانت برای کپى از آثاری که درباره حضرت در اختیار دارند در جهت ارتقای این کتابخانه تلاش کنند.

منبع خبر

IQNA