درباره کتابخانه

پس از گذشت پنج سال از تاسیس کتابخانه تخصصی امیرالمومنین علی علیه السلام مشهد، مدیریت کتابخانه احساس کرد که به تلاشی جدید تقدیم به ساحت مبارک حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها نیاز است. بررسی ها نشان از این دارد که هم از نظر منابع و هم از نظر تاریخی، پیوندی خاص و ناگسستنی میان وجود مقدس حضرت زهرا علیهاالسلام و امیرمومنان علیه السلام برقرار است.

بر این اساس مقدمات تاسیس کتابخانه تخصصی حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام آغاز شد و به لطف الهی، در سالروز میلاد آن بانو، همزمان با برگزاری کنگره میراث علمی و معنوی حضرت زهرا سلام الله علیها در مشهد، این امر محقق شد و پنجم مرداد ماه سال ۱۳۸۴ هجری شمسی رسما این کتابخانه افتتاح گردید.

کتابخانه تخصصی حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام وابسته به کتابخانه تخصصی امیرالمومنین علی علیه السلام است و در حال حاضر  در بخشی از فضای آن کتابخانه قرار دارد.

در این مدت توانسته‌ایم بیش از ۲۰۰۰ عنوان کتاب، مقاله، پایان نامه و آثار هنری درباره آن وجود مقدس در قالب پنج موضوع اصلی و پانزده موضوع فرعی، فراهم آوریم.

موضوعات اصلی عبارتند از:

۱- زندگی    ۲- فضائل   ۳- خطبه ها و شروح آن  ۴- سخنان  ۵- شهادت

امید است با عنایات پروردگار متعال و توجهات حضرت ولی عصر ارواحنافداه و یاری محبان آن بانوی بانوان، این مرکز به بهترین شکل در مسیر انجام فعالیت های خود گام بردارد و بتواند در جریان اطلاع رسانی و ترویج مقام معنوی و الهی یگانه دخت گرامی رسول خدا صلی الله علیه وآله حرکت کند.

ان شاء الله